- Komary i kleszcze
- Rzuć palenie
- Trądzik
- Oferta sezonowa
- Homeopatia
- Dla mężczyzn
- Łupież
- Krótkie daty
- Wzrok i słuch
- Seks
- Opryszczka
- Zdrowie
- Serce i krążenie
- Menopauza
- Kosmetyki
- Twarz
- Makijaż
- Ciało
- Włosy
- Olejki do włosów
- Szampony do włosów
- Szampony suche
- Szampony w kostce
- Szampony do każdego rodzaju włosów
- Szampony do włosów farbowanych
- Szampony do włosów blond i rozjaśnionych
- Szampony do włosów suchych i zniszczonych
- Szampony do włosów matowych
- Szampony do włosów cienkich i bez objętości
- Szampony do przetłuszczających się włosów
- Szampony do włosów oczyszczające
- Szampony do włosów przeciwłupieżowe
- Szampony przeciw wypadaniu włosów
- Szampony do włosów z odżywką
- Odżywki i maski do włosów
- Peelingi do skóry głowy
- Kuracje do włosów i skóry głowy
- Stylizacja włosów
- Akcesoria do włosów
- Mama i dziecko
- Dla mężczyzn
- Stopy i dłonie
- Do domu
- Twarz
- Wątroba i trzustka
- Ból głowy, migrena
- Strefa marek
- Activlab
- A-Derma
- Aurovitas
- Avene
- Babuszka Agafia
- Bebilon
- Biała Perła
- Biały Jeleń
- Bioderma
- Biolaven
- Cetaphil
- Conceive
- Durex
- Efektima
- ENTitis
- EstroVita
- Floslek
- Gehwol
- Groprinosin
- Haleon
- Hartmann
- Lactacyd Pharma
- Lovi
- Lysi
- Mediderm
- Mensil
- Nutridrink
- Nestle
- Nuxe
- Novaclear
- Olfen
- Oillan
- Olimp
- Optima Natura
- Polski Lek
- Puls
- Solgar
- Sylveco
- Vianek
- Vibovit
- Viscoplast
- Vitis Pharma
- Xenico Pharma
- Ziaja
- Unimil
- Vigantol-vigantoletten
- Prowincja Polska Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego
- Pamięć i koncentracja
- Artykuły higieniczne
- Zdrowie
- Ból
- Mama i dziecko
- Dla niego
- Higiena
- Kosmetyki
- Twarz
- Makijaż
- Ciało
- Włosy
- Olejki do włosów
- Szampony do włosów
- Szampony suche
- Szampony w kostce
- Szampony do każdego rodzaju włosów
- Szampony do włosów farbowanych
- Szampony do włosów blond i rozjaśnionych
- Szampony do włosów suchych i zniszczonych
- Szampony do włosów matowych
- Szampony do włosów cienkich i bez objętości
- Szampony do przetłuszczających się włosów
- Szampony do włosów oczyszczające
- Szampony do włosów przeciwłupieżowe
- Szampony przeciw wypadaniu włosów
- Szampony do włosów z odżywką
- Odżywki i maski do włosów
- Peelingi do skóry głowy
- Kuracje do włosów i skóry głowy
- Stylizacja włosów
- Akcesoria do włosów
- Mama i dziecko
- Dla mężczyzn
- Stopy i dłonie
- Do domu
- Twarz
- Sprzęt i akcesoria medyczne
- Oferta sezonowa
- Strefa Prezentów
- Krótkie daty
Probiotyki
Probiotyki na jelita (bez recepty) - Mojaapteka.pl
Popraw zdrowie swoich jelit z naszymi probiotykami na jelita. Najlepsze probiotyki na jelita dostępne bez recepty od ręki - zadbaj o równowagę bakteryjną!
Aktywne filtry
Znaleziono produktów: 29
Probiotyki na jelita (bez recepty)
Probiotyki są żywymi kulturami bakterii lub drożdży. Wykazują one zdolność do odbudowy flory bakteryjnej jelit. Wpływa ona zarówno na układ immunologiczny, jak i na kondycję organizmu. Ich działanie zostało potwierdzone ponad sto lat temu. Probiotyki występują w różnych formach tj. tabletek (kapsułek), proszków i kropli (płynu). Są dostępne dla dzieci oraz dla dorosłych. Oprócz probiotyków dostępnych bez recepty, na rynku istnieją także probiotyki przepisywane przez lekarza. Najczęściej stosuje się je w przypadku biegunek, antybiotykoterapii, zespołu jelita drażliwego oraz infekcjach intymnych u kobiet.
Czym są probiotyki na jelita?
Leki osłonowe (probiotyki) najczęściej stosuje się podczas antybiotykoterapii, która wpływa negatywnie na przewód pokarmowy poprzez zaburzenie mikroflory jelit. Najczęściej występującymi szczepami bakterii w probiotykach na jelita są pałeczki kwasu mlekowego Lactobactillus. Żywe kultury bakterii lub drożdży, które są w nich zawarte, odpowiadają za usprawnienie perystaltyki jelit oraz zapobiegają ich zakażeniom. Probiotyki na jelita występują naturalnie w wielu produktach spożywczych oraz w formie leków i suplementów dostępnych w aptekach.
Probiotyki na jelita mają szeroki zakres działania. Nie tylko przywracają równowagę mikroflory jelitowej, ale również poprawiają trawienie. Probiotyki na jelita pomagają w rozkładzie i trawieniu pożywienia. Powoduje to zmniejszenie występowania problemów tj. biegunek, zaparć oraz wzdęć. Stosowanie probiotyków na jelita wspiera również układ immunologiczny. Dodatkowo mają one korzystny wpływ na zmniejszanie stanów zapalnych jelit. Takie działanie probiotyków na jelita jest szczególnie ważne przy występującej chorobie Leśniowskiego-Crohna oraz przy wrzodziejącym zapaleniu jelita. Probiotyki pomagają w lepszym przyswajaniu składników odżywczych z pożywienia, poprzez wspomaganie trawienia.
Probiotyki na jelita – różnorodność oferty
Różnorodność probiotyków jest równie duża jak zakres ich zastosowania. Można podzielić je ze względu na zawarte w nich rodzaje szczepów, które są różne w zależności od występującej dolegliwości. Dobranie odpowiedniego probiotyku na jelita jest zależne od zaburzenia, na które ma pomóc, przykładowo w probiotykach na jelita, które mają pomóc w biegunce podróżnych stosuje się szczep Lactobacillus rhamnosus GG. W zależności od dolegliwości możemy wyróżnić probiotyki na infekcje intymne u kobiet, na biegunki u dzieci i dorosłych oraz stosowane w antybiotykoterapii. Na rynku dostępne są także probiotyki na uchyłki jelita grubego. Warto zaznaczyć, że jest wiele dostępnych probiotyków na jelita bez recepty. Można znaleźć je w aptekach internetowych i stacjonarnych. Probiotyki na jelita mają formę leków lub suplementów diety w formie kapsułek, proszków lub kropli.
Na rynku istnieje wiele środków, które działają na biegunki. Stosowanie probiotyków na jelita na biegunki jest zależne od jej rodzaju. Może mieć ona podłoże wirusowe, pasożytnicze lub bakteryjne. Najlepsze probiotyki na jelita, które mają pomagać w walce z występującymi biegunkami, zawierają często szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus GG i Bifidobacterium bifidum oraz szczepy drożdży Saccharomyces boulardii. Stosowanie probiotyków na jelita pozwala także uniknąć biegunek występujących po antybiotykoterapii.
Probiotyki na jelita są również pomocne w walce z infekcjami intymnymi u kobiet. Szczególnie w przypadku częstego przyjmowania antybiotyków, które mogą doprowadzić do zaburzenia naturalnej mikroflory pochwy. Probiotyki ginekologiczne występują w formie doustnej lub dopochwowej.
Na rynku dostępnych jest także wiele probiotyków na jelita w formie wieloszczepowych suplementów diety. Zapewniają one różnorodność mikroorganizmów w jelitach, które zapewniają jego zdrowie.
Naturalne probiotyki na jelita
Wiele artykułów spożywczych zawiera substancje wspomagające zdrowie jelit. W wielu z nich znajdują się naturalne probiotyki na jelita. Do tych produktów zaliczamy kefiry, jogurty, zsiadłe mleko oraz różnego rodzaju kiszonki, np. kapustę lub ogórki kiszone. Naturalne probiotyki na jelita powinny stanowić codziennie uzupełnienie diety, ponieważ przyczyniają się one do dbania o zdrowie jelit. Naturalne probiotyki na jelita zawarte w jogurtach i kiszonkach wspierają mikroflorę jelitową. Zmniejszają ryzyko problemów trawiennych tj. wzdęć czy zaparć. Naturalne probiotyki na jelita wspierają trawienie, dzięki czemu organizm lepiej przyswaja substancje odżywcze z pożywienia.
Naturalne probiotyki na jelita zawarte w produktach spożywczych są łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Powinny stanowić uzupełnienie codziennej diety, ale często jest to niewystarczające. W przypadku występowania różnych przewlekłych lub ostrych postaci dolegliwości związanych z jelitami i trawieniem (np. biegunka) powinno wybierać się specjalistyczne probiotyki na jelita. Zostały one stworzone do walki z daną dolegliwością. Probiotyki na jelita w formie tabletek z odpowiednimi szczepami bakterii lub drożdży pozwolą na szybsze poradzenie sobie z występującym problemem.
Probiotyki na jelita bez recepty – bezpieczeństwo
Stosowanie środków zawierających żywe kultury bakterii lub drożdży na ogół jest korzystne dla zdrowia. Probiotyki na jelita bez recepty, podobnie jak inne suplementy diety, mogą powodować skutki uboczne. Kiedy są one szkodliwe? Probiotyków na jelita bez recepty nie powinno się stosować u osób z zaburzeniami odporności oraz z chorobami nowotworowymi.
Stosowanie probiotyków na jelita bez recepty może wiązać się ze skutkami ubczonymi, ale są one stosunkowo łagodne, przejściowe i pojawiają się sporadycznie. Mogą pojawić się wzdęcia, biegunki lub inne lekkie dolegliwości żołądkowe. Stosowanie probiotyków na jelita bez recepty wraz z innymi przyjmowanymi lekami, szczególnie tymi, które stosuje się w leczeniu chorób przewlekłych, powinno być skonsultowane z lekarzem.
Korzyści zdrowotne probiotyków na jelita
Stosowanie substancji zawierających żywe kultury bakterii niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Mogą to być naturalne probiotyki na jelita lub w postaci suplementów diety. Na rynku są dostępne w różnych formach. Najbardziej popularne są kapsułki i probiotyki na jelita w płynie. Stosuje się je w wielu sytuacjach, a do najważniejszego ich działania należy odbudowa mikroflory jelitowej, która może ulec uszkodzeniu, co może być skutkiem np. przyjmowania antybiotyków.
Probiotyki na jelita działają także korzystnie na trawienie. Zmniejszają występowanie zaparć lub biegunek oraz pozwalają na lepsze wchłanianie substancji odżywczych do organizmu. Probiotyki na jelita wspierają układ immunologiczny, redukują stany zapalne oraz pomagają w trawieniu laktozy, co jest szczególnie ważne dla osób, które cierpią na jej nietolerancję.
Probiotyki na jelita znajdują również zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń. Ich stosowanie zaleca się osobom borykającym się z różnymi rodzajami biegunek, infekcjami układu moczowo-płciowego, zespołem jelita drażliwego, chorobą Leśniowskiego-Crohna, atopowym zapaleniem skóry oraz zakażeniem bakterią Helicobacter pylori. Probiotyki na uchyłki jelita grubego stosuje się pomocniczo w przypadku występujących uchyłków okrężnicy. Stosowany jest do tego szczep Lactobacillus casei DG. W przypadku wystąpienia tej choroby probiotyki na uchyłki jelita grubego mogą jedynie łagodzić jej objawy.
Mechanizm działania najlepszych probiotyków na jelita
Mechanizm działania probiotyków obejmuje wiele różnych aspektów. Najlepsze probiotyki na jelita, które zawierają żywe kultury bakterii, przywracają równowagę mikroflory jelitowej poprzez konkurowanie z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Dodatkowo probiotyki na jelita wytwarzają kwas mlekowy, który obniża pH w jelitach, uniemożliwiając rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych. Ponadto wzmacniają one barierę jelitową, zapobiegając przedostaniu się szkodliwych substancji do organizmu. Mechanizm działania probiotyków obejmuje także wspomaganie organizmu, poprzez wsparcie odporności jelitowej.
Probiotyki na jelito drażliwe - czy jest różnica?
Zespół jelita drażliwego (IBS) jest przewlekłą chorobą układu pokarmowego. Może objawiać się dwojako, zależnie od tego czy przeważa w nim zatrzymanie stolca, czy występujące biegunki. Dodatkowo często towarzyszą mu bóle brzucha i wzdęcia.
Wybór probiotyków na jelito drażliwe często różni się od tych stosowanych w innych przypadkach. Spowodowane jest to głównie reakcjami i wrażliwością na niektóre składniki, tj. laktozę oraz fruktozę. Szczepy, które wykazują działanie łagodzące objawy w IBS, w probiotykach na jelito drażliwe to np. Lactobacillus plantarum 299v, który zmniejsza dolegliwości bólowe. Często stosuje się kombinację różnych szczepów, przebadanych klinicznie na osobach cierpiących na tę chorobę. Mają one na celu rozbudowę mikroflory jelitowej oraz pomóc w leczeniu IBS. Wybór odpowiedniego probiotyku na jelito drażliwe powinien być skonsultowany z lekarzem, aby uniknąć niepożądanej reakcji na daną substancję.
Probiotyki dostępne bez recepty wykazują szereg korzyści zdrowotnych. Na rynku dostępny jest szeroki wybór pod względem formy oraz sposobu ich stosowania. Występują w postaci tabletek, płynów i proszków do rozpuszczania w wodzie. Dodatkowo zawierają różne szczepy bakterii i drożdży dostosowanych do różnych chorób i dolegliwości. Niektóre produkty spożywcze są również bogate w probiotyki. Dieta uzupełniona w jogurty, kefiry i kiszonki wspomaga utrzymanie zdrowia jelit. Probiotyki wyrównują mikroflorę jelitową, wspomagają trawienie, wzmacniają odporność oraz redukują stany zapalne. Działanie probiotyków jest istotnie we wspomaganiu leczenia występującego zespołu jelita drażliwego, choroby Leśniowskiego-Crohna oraz wielu innych.