Dermokosmetyki cieszą się coraz większym zainteresowaniem

2 czerwca 2020

Dermokosmetyki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dużo osób ma problemy ze skórą, cierpi na trądzik, łuszczycę i inne choroby, stosuje dermokosmetyki, aby poprawić stan skóry. Jak działają dermokosmetyki? Dlaczego są lepsze od kosmetyków dostępnych w drogerii?

Dermokosmetyki to inaczej kosmetyki dermatologiczne, które powstały z połączenia wiedzy kosmetologicznej, dermatologicznej oraz chemicznej. Nie leczą, ale doskonale wspomagają proces leczenia zmian skórnych, uzupełniają terapię zleconą przez dermatologa. Dermokosmetyki mogą być również stosowane przez osoby ze zdrową cerą, jako element codziennej, zdrowej pielęgnacji. Mogą je stosować osoby w różnym wieku, z różnym rodzajem cery. Na rynku dostępne są dermokosmetyki przeznaczone dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Mała ilość konserwantów powoduje, że dermokosmetyki są również polecane dla niemowląt, są bezpieczne, nie podrażają delikatnej, dziecięcej skóry. Pozwalają pozbyć się ciemieniuchy, chronią przed odparzeniami, dobrze nawilżają i chronią skórę. Są idealnym wyborem dla kobiet w ciąży, które mają wrażliwą skórę, skłonną do alergii. Kosmetyki z apteki wybierają również mężczyźni. Są często stosowane do i po goleniu, nie podrażniają, działają łagodząco, nawilżają skórę i przywracają jej równowagę. Dermokosmetyki występują w postaci kremów, olejków, płynów do demakijażu, mleczek czy serum. Warto kupić kosmetyki z jednej serii, dzięki temu ich działanie będzie się wzajemnie uzupełniać.

Podstawowe cechy

Dermokosmetyki to połączenie farmaceutyku i kosmetyku. Ich działanie jest potwierdzone przez liczne badania i testy. Są polecane przez lekarzy i farmaceutów. Dermokosmetyki mają kilka istotnych cech, które wyróżniają je na tle innych środków do pielęgnacji ciała i twarzy.

Dermokosmetyki są hipoalergiczne, czyli nie powinny wywoływać uczuleń i podrażnień. Z tego powodu są często wybierane przez alergików, osoby z cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień.
Zawierają śladowe ilości konserwantów i sztucznych substancji. Dobre dermokosmetyki nie powinny zawierać środków zapachowych, barwiących konserwantów, substancji modyfikowanych genetycznie. Powinny być bezbarwne i bezwonne.
Kosmetyki dermatologiczne zawierają mocno stężone, aktywne składniki, które dobrze działają na problemy skórne. Występują w nich składniki roślinne, m.in. aloes, kofeina, ginko biloba, zielona herbata, żeń-szeń, oczar, wyciąg w nagietka, rumianku, itp.
Bazują na wodzie termalnej, są bogate w substancje mineralne i witaminy.

Produkowane są przez specjalistów chemików, dermatologów oraz kosmetologów, przechodzą liczne badania i testy konsumenckie.
Działają łagodnie, ale skutecznie. Pobudzają skórę do regeneracji i opóźniają procesy starzenia. Chronią ją przed działaniem promieni słonecznych, nie wysuszają, są bezpieczne w stosowaniu.
Proces produkcji przypomina produkcję leków, powstają, podobnie jak leki farmaceutyczne, w sterylnym środowisku.

Na jakie problemy skórne działają dermokosmetyki?

Kosmetyki kupione w aptece mogą znacznie przyspieszyć terapię, są pomocne w pozbyciu się widocznych zmian, regenerują i poprawiają kondycję skóry. Najczęściej stosowane są skóry z następującymi problemami:
Trądzik - dobrze skomponowane dermokosmetyki zmniejszają wydzielanie sebum, nie zatykają porów, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Znacznie zmniejszają kłopotliwe błyszczenie się twarzy.
Atopowe zapalenie skóry - kosmetyki o silnie skoncentrowanym składzie intensywnie nawilżają, wzmacniają mechanizmy obronne naskórka. Likwidują uporczywe swędzenie.
Łuszczyca - przyspieszają gojenie się zmian na skórze, łagodzą świąd i hamują nadmierne rogowacenie się skóry.
Trądzik różowaty - wyciszają rumień, wzmacniają barierę ochronną skóry, zmniejszą nadwrażliwość, a także maskują zaczerwienienia.
Popękane naczynka krwionośne - dermokosmetyki wzmacniają delikatną skórę, zmniejszają widoczność pajączków.

Dermokosmetyki przeznaczone są nie tylko do twarzy. W ich asortymencie można również znaleźć preparaty do całego ciała. Dużym zainteresowaniem cieszą się dermokosmetyki do włosów. Szampony pomogą zlikwidować często występujące problemy, np. łupież, wypadanie włosów czy nadmierny łojotok. Popularne są balsamy i mleczka do ciała, które walczą z cellulitem, dobrze nawilżają i regenerują skórę.

Coraz więcej osób kupuje kosmetyki w aptece. Są to nie tylko osoby z problemami dermatologicznymi, ale również osoby, które nie chcą używać kosmetyków zawierających konserwanty a cenią sobie naturalność. Decydując się na zakup dermokosmetyków, warto wybrać takie, które będę dopasowane do indywidualnych potrzeb. Pozwoli to wzmocnić skórę, poprawić jej odporność oraz zlikwidować niedoskonałości.

Kategorie