Leki na gorączkę – paracetamol, ibuprofen i inne preparaty bez recepty

Skuteczne leki na gorączkę obniżają temperaturę i łagodzą objawy przeziębienia. Sprawdź ofertę paracetamolu, ibuprofenu i innych preparatów dostępnych w Mojaapteka.pl bez recepty.

Aktywne filtry

Leki na gorączkę bez recepty w ofercie Mojaapteka.pl

Gorączka jest częstym objawem infekcji wirusowych i bakteryjnych. Występuje zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Kiedy możemy mówić o gorączce? Gorączka to stan, w którym temperatura ciała przekracza 38 stopni Celsjusza. Temperatura w granicach 37-38 stopni uważana jest za stan podgorączkowy. Gorączka to reakcja obronna organizmu. Wzrost temperatury oznacza, że organizm rozpoczął walkę z wirusami i bakteriami, a podwyższona temperatura ciała to w tym przypadku naturalna reakcja organizmu na atak drobnoustrojów. Gorączce towarzyszą zazwyczaj także inne objawy, takie jak: ból głowy, osłabienie, dreszcze, zmęczenie, bóle mięśni, kaszelkatar. Aby obniżyć temperaturę ciała, stosuje się leki na gorączkę w postaci tabletek, kapsułek, granulek, proszków, czopków i tabletek musujących. Leki te stosuje się zazwyczaj podczas przeziębienia bądź grypy, którym towarzyszy gorączka. Przyczyn podwyższonej temperatury jest jednak znacznie więcej, a gdy towarzyszą jej niepokojące objawy, należy udać się do lekarza w celu zdiagnozowania jej przyczyny. Gorączka nie zawsze jest wyłącznie objawem przeziębienia lub grypy!

Obniżenie temperatury ciała możliwe jest dzięki zastosowaniu leków przeciwgorączkowych w różnej postaci. Przed ich zastosowaniem należy zwrócić szczególną uwagę na skład leków. Wielu pacjentów jest uczulonych na substancje czynne zawarte w lekach, a po ich zażyciu, ich stan może znacznie się pogorszyć. Leki przeciwgorączkowe z oferty Mojaapteka.pl dostępne są bez recepty i można kupić je online. W opisach produktów na stronie Mojaapteka.pl podane są szczegółowe informacje dotyczące wskazań, składu, dawkowania, działania leków, a także działań niepożądanych. Leki przeciwgorączkowe dostępne są w różnych opakowaniach od 6 do nawet 50 sztuk tabletek, czopków czy kapsułek.

Mojaapteka.pl - leki na zbicie gorączki dla dorosłych

Wystąpienie wysokiej temperatury ciała jest ważnym sygnałem mówiącym o tym, że organizm rozpoczął walkę, a w organizmie toczy się proces chorobowy. Głównym składnikiem leków na gorączkę dla dorosłych jest paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jest powszechnym lekiem przeciwgorączkowym stosowanym przez dorosłych. Równie skuteczną substancją czynną jest ibuprofen o działaniu przeciwgorączkowym. Dodatkowo ma także właściwości przeciwzapalne. Dorośli przyjmują leki przeciwgorączkowe w różnych formach, a każda z nich wykazuje to samo działanie - ma na celu obniżenie temperatury ciała. W ofercie Mojaapteka.pl dostępne są leki w różnych formach, a asortyment apteki jest bardzo rozbudowany. Lek na gorączkę bez recepty warto zastosować podczas przeziębienia bądź grypy, a gdy objawy i wysoka gorączka nie ustępują, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Temperatura w wysokości 40-42 stopni stanowi duże zagrożenie dla zdrowia i życia.

Na bardzo wysoką temperaturę ciała należy jak najszybciej zareagować, biorąc leki na obniżenie temperatury. Gorączka powyżej 40 stopni może być bardzo niebezpieczna. W takim przypadku wizyta u lekarza jest wręcz obowiązkowa. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wszystkie leki należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Należy także zapoznać się z treścią ulotki. Leki należy stosować zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce. Nie należy przekraczać dziennej dawki.

Leki na gorączkę dla dzieci z Mojaapteka - preparaty na podwyższoną temperaturę ciała u najmłodszych

Naturalną reakcją obronną organizmu jest pojawienie się gorączki. Dotyczy to także dzieci, które na atak bakterii bądź wirusów reagują w ten sam sposób, co osoby dorosłe. Objaw ten u dzieci pojawia się dość często, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to w przedszkolach i szkołach infekcje roznoszone są najczęściej drogą kropelkową lub przez dotyk. W tym okresie każdy rodzic powinien zaopatrzyć domową apteczkę w leki, które mogą przydać się podczas przeziębienia lub grypy. Lek przeciwgorączkowy dla dzieci powinien stanowić stały element wyposażenia domowej apteczki, zwłaszcza w okresie obniżonej odporności organizmu. Do infekcji dochodzi głównie jesienią i zimą, jednak organizm przez cały rok narażony jest na kontakt z bakteriami i wirusami. Jednym z najczęstszych objawów przeziębienia i grypy u dzieci jest podwyższenie temperatury ciała. Jakie są objawy gorączki u dzieci? To zazwyczaj zarumienienie, zmęczenie, apatia. Najbezpieczniejszymi formami preparatów dla dzieci są syropy i czopki. Podczas zażywania tabletek może dojść do zakrztuszenia się nimi, dlatego to właśnie czopki i syropy na gorączkę najczęściej podawane są dzieciom. Jakiego preparatu użyć w przypadku podwyższonej temperatury u niemowlaka? Niemowlakom najczęściej podawane są czopki. Substancją czynną czopków doodbytniczych jest najczęściej paracetamol, który ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. To najbezpieczniejsza forma preparatu przeciwgorączkowego dla niemowląt.

Preparaty na obniżenie temperatury dostępne w ofercie Mojaapteka.pl

Przechodzisz przeziębienie lub grypę? Oprócz podwyższonej temperatury ciała objawem infekcji mogą być także: ból głowy, stan zapalny, katar, kaszel, bóle mięśni. W okresie jesienno-zimowym każdy powinien liczyć się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania. W domowej apteczce warto posiadać leki z substancją czynną taką jak paracetamol, ibuprofen, kwas acetylosalicylowy czy ketaprofen. Z racji tego, że podwyższenie temperatury jest naturalną reakcją organizmu na walkę z drobnoustrojami, jest ona częstym objawem przeziębienia i grypy. Wiele osób decyduje się na zastosowanie domowych sposobów w celu obniżenia temperatury ciała, jednak nie powinno być to jedynym działaniem podjętym w tym kierunku. Domowe sposoby, takie jak zimne okłady czy kąpiel w zimnej wodzie to ryzykowne działanie, zwłaszcza jeśli temperatura ciała jest naprawdę wysoka. W tym przypadku należy skontaktować się z lekarzem. Można kupić je stacjonarnie lub online. Mojaapteka.pl oferuje wygodną formę zakupów online. Złożenie zamówienia zajmuje dosłownie kilka minut.

Podwyższona temperatura ciała to mechanizm obronny organizmu, lecz zbyt wysoka temperatura bardzo osłabia organizm. Osoby, u których występuje gorączka, często czują się osłabione, a wykonywanie prostych, codziennych czynności jest dla nich bardzo męczące. W przypadku wystąpienia wysokiej temperatury warto zażyć lek przeciwgorączkowy, którego substancją czynną jest np. paracetamol, ibuprofen czy kwas acetylosalicylowy. Gdy gorączka jest objawem przeziębienia lub grypy, warto wspomóc się także witaminami. Leki przeciwgorączkowe w wielu przypadkach mają także działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Są przeznaczone do krótkotrwałego stosowania. Gorączka utrzymująca się przez długi czas powinna być skonsultowana z lekarzem. Podczas procesu zbijania temperatury, za pomocą termometru, warto regularnie sprawdzać, czy temperatura jest niższa, czy wciąż się utrzymuje. Jeśli mimo zażycia leku, temperatura wciąż jest wysoka, należy zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Dzięki wygodnej formie zakupów online preparaty na gorączkę można kupić bez wychodzenia z domu,  a zamówienie zostanie dostarczone bezpiecznie pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru. Zamówienia wysyłane są w możliwie najszybszym czasie. Mojaatpeka.pl posiada szeroki asortyment produktów, w tym leki przeciwgorączkowe. Zamówienia realizowane są na terenie całej Polski. Zapoznaj się z szerokim asortymentem Mojaapteka.pl, która oprócz preparatów przeciwgorączkowych, oferuje także szereg innych preparatów dostępnych bez recepty.