Liść senesu, zioła do zaparzania, 50 g (Herbapol Lublin) - zdjęcie produktu

    Liść senesu, zioła do zaparzania, 50 g (Herbapol Lublin)

    Liść senesu - zioła do zaparzania o działaniu przeczyszczającym do stosowania w przypadku zaparć.

    Produkt tymczasowo niedostępny
    5,80 zł / szt.
    Brutto
    -
    +

    • Dostawa 1-3 dni robocze
    • Koszt dostawy od 9,99zł
    • Darmowy odbiór w aptece
    W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.

    Uwaga! Informujemy, że w związku z trwającą inwentaryzacją czas realizacji wysyłki jest wydłużony. Przepraszamy za utrudnienia.

    Liść senesu jest lekiem roślinnym przeczyszczającym przeznaczonym do krótkotrwałego stosowania w zaparciach występujących sporadycznie. Stosowanie przez czas dłuższy niż 1-2 tygodnie wymaga nadzoru lekarza. Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

    Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

    Skład: 

    Substancją czynną jest: liść senesu (Sennae folium).

    1 g leku zawiera 1 g wysuszonych liści senesu otrzymywanych z różnych gatunków Cassia senna L. (C. acutifolia Delile) lub Cassia angustifolia Vahl, folium (liść senesu).

    1 łyżka miarowa zawiera 1 g leku, czyli 25-30 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B.

    Przeciwwskazania: 

    Kiedy nie przyjmować leku Liść senesu:

    jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną (liście senesu); - jeśli pacjent ma niedrożność, zwężenie lub atonię (zastój) jelit, choroby zapalne okrężnicy (np. choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy), bóle brzucha o nieznanej przyczynie, zapalenie wyrostka robaczkowego, ciężkie odwodnienie z utratą elektrolitów; - u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

    Działania niepożądane: 

    Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, miejscowa lub uogólniona wysypka). Stosowanie liści senesu może powodować bóle i skurcze w obrębie jamy brzusznej oraz biegunkę, w szczególności u pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Takie objawy mogą być często wynikiem indywidualnego przedawkowania leku i w takim przypadku należy zmniejszyć dawkę. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej oraz prowadzić do wystąpienia białkomoczu i krwiomoczu. Ponadto, przewlekłe stosowanie leku może spowodować odwracalne zmiany pigmentacyjne w błonie śluzowej jelita grubego (pseudomelanosis coli), które zazwyczaj ustępuje po zaprzestaniu przyjmowania leku. Przyjmowanie leku może prowadzić do zmiany zabarwienia moczu (żółte lub czerwono-brązowe w zależności od pH moczu), jednak objaw ten nie ma istotnego znaczenia klinicznego.

    Ostrzeżenia: 

    Ze względu na zawartość antranoidów długotrwałe stosowanie (nadużywanie) leku może spowodować utratę jonów potasowych i prowadzić do nasilenia działania glikozydów nasercowych oraz interakcji z lekami przeciwarytmicznymi, lekami wpływającymi na rytm zatokowy (np. chinidyna) oraz wpływającymi na wydłużenie odcinka QT. Jednoczesne stosowanie leków moczopędnych, adrenokortykosteroidów i korzenia lukrecji może nasilać zaburzenia równowagi elektrolitów.

    • Środków przeczyszczających nie należy stosować codziennie. Długotrwałe stosowanie należy uzgodnić z lekarzem.
    • Liścia senesu nie należy stosować u pacjentów z ostrymi, niezdiagnozowanymi, uporczywymi dolegliwościami przewodu pokarmowego.
    • Senes może powodować zaburzenia równowagi elektrolitowej, szczególnie u osób z zaburzoną funkcją nerek.
    • Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 30°C. Chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

    Stosowanie innych leków: 

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

    Liść senesu może wchodzić w interakcje z:

    • (w przypadku znacznej utraty jonów potasowych) glikozydami nasercowymi, lekami przeciwarytmicznymi,
    • lekami moczopędnymi, adrenokortykosteroidami, korzeniem lukrecji.

    Ciąża: 

    Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży. Nie zaleca się stosowania u kobiet karmiących piersią

    Stosowanie: 

    Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Maksymalna dawka dobowa glikozydów hydroksyantracenowych wynosi 30 mg. Jest to dawka równoważna ok. 1 g liścia senesu, co odpowiada 1 łyżce miarowej (około 200 ml naparu). Właściwą dawką indywidualną jest najniższa dawka niezbędna do uzyskania miękkiego stolca.

    Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli, pacjenci w podeszłym wieku: 1 łyżkę miarową (1 g) liści senesu zalać szklanką (około 200 ml) gorącej wody, naparzać pod przykryciem przez około 10 min i przecedzić. Wypić jednorazowo od około ½ do całej szklanki ciepłego naparu wieczorem przed snem. Wypróżnienie następuje zazwyczaj po upływie 8-12 godzin. Zwykle wystarczające jest stosowanie leku od 2 do 3 razy w tygodniu. Stosować zawsze świeżo przygotowany napar. Sposób podawania Podanie doustne.


    Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

    214234

    Z tym produktem klienci kupili również:

    5,80 zł / szt.
    Brutto
    -
    +