Recenum Junior, saszetki, 10 szt. - zdjęcie produktu

    Recenum Junior, saszetki, 10 szt.

    Recenum Junior - leki stosowany w doraźnym leczeniu biegunki u dzieci powyżej 6 roku życia.

    Produkt dostępny
    19,54 zł / szt.
    Brutto
    -
    +

    • Dostawa 1-3 dni robocze
    • Koszt dostawy od 9,99zł
    • Darmowy odbiór w aptece
    W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.

    Uwaga! Informujemy, że w związku z trwającą inwentaryzacją czas realizacji wysyłki jest wydłużony. Przepraszamy za utrudnienia.

    Recenum Junior to produkt leczniczy w postaci granulatu do sporządzania zawiesiny doustnej o działaniu przeciwbiegunkowym. Stosuje się go w leczeniu objawowym ostrej biegunki u dzieci powyżej 6. roku życia. Lek powinien być przyjmowany równocześnie z dużą ilością płynów i dietą wspomagającą, gdy nie są one same wystarczające do kontroli biegunek i gdy biegunka nie może być leczona przyczynowo.

    Wskazania: 

    Recenum Junior stosuje się jako uzupełniające leczenie objawowe ostrej biegunki u dzieci powyżej 6. roku życia, z jednoczesnym stosowaniem nawodnienia doustnego i zwykłego postępowania podtrzymującego, jeśli samo takie leczenie nie pozwala na opanowanie objawów klinicznych, a leczenie przyczynowe nie jest możliwe. Jeśli można zastosować leczenie przyczynowe, racekadotryl można podać jako leczenie uzupełniające.

    Skład: 

    Substancją czynną leku jest racekadotryl (Racecadotrilum).

    Każda saszetka zawiera 30 mg racekadotrylu (Racecadotrilum).

    Każda saszetka zawiera 2,9 g sacharozy.

    Substancje pomocnicze: sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30.

    Przeciwwskazania: 

    Nie należy stosować leku Recenum Junior, jeśli pacjent: ma nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, ma dziedziczne zaburzenia związane z nietolaerancją fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedobór sacharazy-izomaltazy.

    Działania niepożądane: 

    Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
    Należy przerwać podawanie dziecku leku Recenum Junior i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego, takie jak:

    • obrzęk twarzy, języka lub gardła
    • trudności w przełykaniu
    • pokrzywka i trudności w oddychaniu

    Zgłaszano następujące działania niepożądane:
    Niezbyt częste (występują rzadziej niż u 1 pacjenta na 100): zapalenie migdałków, wysypka i rumień (zaczerwienienie skóry).
    Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): rumień wielopostaciowy (różowe zmiany na skórze kończyn i wewnątrz jamy ustnej), obrzęk języka, obrzęk twarzy, obrzęk ust, obrzęk powiek, pokrzywka, rumień guzowaty (podskórne stany zapalne w postaci guzków), wysypka grudkowa (wykwity na skórze z małymi, twardymi i guzkowatymi zmianami), świerzbiączka (swędzące zmiany skórne), świąd (uogólnione swędzenie).

    Ostrzeżenia: 

    W przypadku zażycia przez dziecko większej niż zalecana dawki leku Recenum Junior należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub farmaceuty.

    Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze.

    Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Recenum Junior należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty jeśli:

    • dziecko ma mniej niż 6 lat
    • występuje krew lub ropa w stolcu i dziecko ma gorączkę. Przyczyną może być zakażenie bakteryjne, które powinno być leczone przez lekarza
    • u dziecka występuje biegunka przewlekła lub biegunka spowodowana przyjmowaniem antybiotyków
    • u dziecka występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby
    • u dziecka występują przedłużające się lub niekontrolowane wymioty
    • dziecko ma cukrzycę (patrz „Recenum Junior zawiera sacharozę”)
    • biegunka u dziecka ma bardzo dużą objętość, utrzymują się wymioty, pojawiają się oznaki odwodnienia (bladość powłok, suchość błon śluzowych, ospałość) lub brak apetytu – w takich sytuacjach konieczny może być dożylny sposób nawadniania i dziecko może wymagać leczenia szpitalnego.

    Zgłaszano występowanie reakcji skórnych w trakcie stosowania leku. W większości przypadków były to łagodne reakcje. Jeśli wystąpią ciężkie reakcje skórne, leczenie należy natychmiast przerwać.

    Stosowanie innych leków: 

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez dziecko obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które planuje się podawać dziecku.
    Szczególnie należy powiedzieć lekarzowi o lekach przyjmowanych przez dziecko:

    • inhibitory konwertazy angiotensyny (np. kaptopryl, enalapryl, lizynopryl, peryndopryl, ramipryl) stosowane w celu obniżenia ciśnienia krwi lub ułatwiających pracę serca

    Ciąża: 

    Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
    Nie należy stosować leku Recenum Junior w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

    Stosowanie: 

    Lek Recenum Junior należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy się skontaktować z lekarzem lub farmaceutą. Recenum Junior występuje w postaci granulatu przeznaczonego do połykania. Granulat należy dodać do jedzenia lub zmieszać z wodą w szklance, dobrze wymieszać i natychmiast podać dziecku. Po rozpuszczeniu w wodzie tworzy białą zawiesinę.
    Dawka zalecana uzależniona jest od masy ciała dziecka: 1,5 mg/kg na dawkę (co odpowiada 1-2 saszetkom), 3 razy na dobę w regularnych odstępach.
    U dzieci o masie ciała od 13 do 27 kg: jedna saszetka na dawkę. Dawkę należy stosować 3 razy na dobę, czyli dawka dobowa to 3 saszetki (3 razy dziennie po 1 saszetce).
    U dzieci o masie ciała od 27 do 40 kg: dwie saszetki na dawkę. Dawkę należy stosować 3 razy na dobę, czyli dawka dobowa to 6 saszetek (3 razy dziennie po 2 saszetki).
    U dzieci o masie ciała poniżej 13 kg lekarz może zalecić stosowanie leku Recenum Baby 10 mg, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, w saszetce.
    Leczenie powinno być kontynuowane do czasu oddania dwóch normalnych stolców i nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.
    Jeśli po upływie 2 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.


    Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

    232497
    19,54 zł / szt.
    Brutto
    -
    +