Otrivin dla dzieci 0,5 mg/ml, aerozol do nosa, 10 ml

  Otrivin dla dzieci 0,5 mg/ml - aerozol do nosa dla dzieci o działaniu nawilżającym i udrożniającym.

  18,67 zł
  Brutto
  Dostępny

  W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.

  Uwaga! Informujemy, że w związku z trwającą inwentaryzacją czas realizacji wysyłki jest wydłużony. Przepraszamy za utrudnienia.

  Z tym produktem klienci kupili również:

  Uciążliwy katar nie daje spokoju Twojemu dziecku, utrudniając mu zasypianie i codzienne funkcjonowanie? Aerozol do nosa Otrivin dla dzieci powstał z myślą o maluchach, które borykają się z nawracającymi przeziębieniami i alergiami, którym towarzyszy katar. Substancją czynną jest chlorowodorek ksylometazoliny, a formuła produktu została opracowana dla dzieci w wieku od 2 do 11 lat. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom Otrivin dla dzieci redukuje nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa, które występuje nie tylko podczas przeziębienia i alergicznych zapaleń, ale również podczas kataru siennego i zapalenia zatok. Specjalny skład leku został wzbogacony o substancje wykazujące działanie nawilżające, dzięki czemu jego formuła dodatkowo zapobiega wysuszaniu i podrażnieniu błony śluzowej. Otrivin udrożnia nos, a jego działanie utrzymuje się aż do 12 godzin. To doskonały wybór, aby Twoja pociecha mogła pozbyć się kataru i swobodnie oddychać.

  Wskazania: 

  Wskazania do stosowania:

  Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Lek ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivin 0,05% ułatwia wziernikowanie nosa (badanie jamy nosowej).

  Otrivin 0,05% jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 11 lat.  

  Skład: 

  Substancją czynną leku Otrivin 0,05% jest ksylometazoliny chlorowodorek.
  Jeden ml roztworu zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku.

  Pozostałe składniki leku to: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70%, hypromeloza 4000, woda oczyszczona.

  Dawkowanie: 

  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

  W celu uniknięcia szerzenia się zakażenia jedno opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta. 

  Dzieci w wieku od 2 do 5 lat (pod nadzorem dorosłych): 1 lub 2 krople roztworu Otrivin 0,05% do każdego otworu nosowego 1 do 2 razy na dobę (co 8 – 10 godzin).  Nie należy stosować więcej niż 3 dawki leku do każdego otworu nosowego na dobę. 

  Dzieci w wieku od 6 do 11 lat (pod nadzorem dorosłych): 2 do 4 kropli roztworu Otrivin 0,05% do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.  Nie należy stosować więcej niż 3 dawki leku do każdego otworu nosowego na dobę. Zaleca się, aby ostatnią dawkę leku przyjąć bezpośrednio przed pójściem spać. 

  Stosowanie u dzieci w wieku od 2 do 11 lat powinno odbywać się pod nadzorem dorosłych. Nie należy stosować dłużej niż przez 10 kolejnych dni.

  Działanie: 

  Odpowiedni podczas przeziębienia, kataru siennego, zapalenia zatok i alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Dla dzieci w wieku 2-11 lat. Udrożnia nos i ułatwia oddychanie. Zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Redukuje objawy stanu zapalnego.

  Przeciwwskazania: 

  Kiedy nie stosować leku Otrivin 0,05%:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos, np. usunięcie przysadki lub operację przebiegającą z odsłonięciem opony twardej (operacja mózgu wykonywana przez nos lub usta);
  • jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (podwyższone ciśnienie w oku);
  • jeśli u pacjenta błona śluzowa nosa jest bardzo sucha (wysychające zapalenie błony śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa). 

  Działania niepożądane: 

  Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

  Częste działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 100 pacjentów): suchość lub podrażnienie błony śluzowej nosa, nudności, ból głowy, pieczenie w miejscu podania. 

  Bardzo rzadkie działania niepożądane (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów):  reakcja alergiczna (wysypka skórna, swędzenie), przemijające zaburzenia widzenia, niemiarowa lub przyspieszona czynność serca.

  Ostrzeżenia: 

  • Otrivin 0,05% zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie błon śluzowych.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.

  Stosowanie innych leków: 

  Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. 

  Nie należy stosować leku Otrivin 0,05% w przypadku przyjmowania niektórych leków stosowanych w leczeniu depresji. Są to: 

  • inhibitory monoaminooksydazy (IMAO): NIE należy stosować leku Otrivin 0,05% w przypadku jednoczesnego stosowania inhibitorów IMAO lub stosowania takich leków w ciągu ostatnich 14 dni,
  • trój- i czteropierścieniowe leki przeciwdepresyjne.

  Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

  212687