Famotydyna Ranigast, 20 mg, tabletki, 30 szt. - zdjęcie produktu

    Famotydyna Ranigast, 20 mg, tabletki, 30 szt.

    Famotydyna Ranigast - łagodzenie objawów choroby refluksowej.

    Produkt dostępny
    22,19 zł / szt.
    Brutto
    -
    +

    • Dostawa 1-3 dni robocze
    • Koszt dostawy od 9,99zł
    • Darmowy odbiór w aptece
    W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.

    Uwaga! Informujemy, że w związku z trwającą inwentaryzacją czas realizacji wysyłki jest wydłużony. Przepraszamy za utrudnienia.

    Tabletki powlekane Famotydyna Ranigast to lek zmniejszający wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Famotydynę Ranigast stosuje się w zgadze, nadkwaśności czy niestrawności. Zawarta w leku famatodynyna należy do grupy antagonistów receptora H2 i działa do 12 godzin.

    Wskazania: 

    Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe objawowe leczenie dolegliwości żołądkowych, takich jak: niestrawność (dyspepsja), zgaga, nadkwaśność.

    Skład: 

    Substancją czynną leku jest famotydyna.

    1 tabletka powlekana zawiera 20 mg famotydyny.

    Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: skrobia żelowana, celuloza sproszkowana, magnezu stearynian, talk. Otoczka tabletki: hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek, makrogol 6000, lak z czerwienią koszenilową (E124).

    Dawkowanie: 

    Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletkę należy połykać w całości i popijać wodą. Zwykle stosowane dawkowanie Famotydyny Ranigast u dorosłych to 1 tabletka przy pojawieniu się objawów. ewentualnie drugą tabletkę można przyjąć, jeśli dolegliwości pojawią się ponownie. Maksymalna dawka dobowa leku to 2 tabletki.

    Leku nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem przez dłużej niż 2 tygodnie. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią po 2 tygodniach leczenia, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

    Przeciwwskazania: 

    Nie stosować tabletek Famotydyna Ranigast u osób uczulonych na famotydynę czy inne leki z grupy antagonistów receptorów H2 lub którykolwiek z pozostałych składników tego produktu leczniczego. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest niewydolność nerek.

    Działania niepożądane: 

    Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

    W przypadku pojawienia się: objawów ciężkiej reakcji alergicznej, zaczerwienienia skóry z pęcherzami czy złuszczaniem się jej albo zażółcenia skóry, ciemnego moczu i zmęczenia, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem. Wymienione działania niepożądane pojawiają się bardzo rzadko.

    Często (występują u mniej niż 1 na 10 pacjentów): ból głowy, zawroty głowy; zaparcia, biegunka.

    Niezbyt często (występują u mniej niż 1 na 100 pacjentów): anoreksja; zaburzenia smaku; suchość w jamie ustnej, nudności i (lub) wymioty, uczucie dyskomfortu lub pełności w jamie
    brzusznej, wzdęcia; wysypka, świąd, pokrzywka; zmęczenie.

    Bardzo rzadko (występują u mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów): niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi: krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi; przemijające zaburzenia psychiczne w tym depresja, stany lękowe, pobudzenie, dezorientacja; splątanie i omamy, spadek libido, bezsenność; drgawki, napady padaczkowe którym towarzyszy utrata przytomności, drgawki, ślinotok; szczękościsk, czasem szybkie ruchy gałek ocznych (zwłaszcza u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek), czucie opaczne, senność; śródmiąższowe zapalenie płuc czasami prowadzące do śmierci; zaburzenia aktywności enzymów wątrobowych; nadmierne wypadanie włosów; bóle stawów, kurcze mięśni; blok przedsionkowo-komorowy, wydłużenie odcinka QT (zwłaszcza u pacjentów z zaburzeniem czynności nerek); impotencja; ucisk w klatce piersiowej.

    Obserwowano rzadkie przypadki ginekomastii w kontrolowanych badaniach klinicznych, jednak przypadki te nie były częstsze niż po podaniu placebo.

    Stosowanie innych leków: 

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

    Famotydyna Ranigast może wchodzić w interakcje z: lekami, których biodostępność zależy od pH treści żołądka, ketokonazolem i itrakonazolem (leki przeciwgrzybicze); ketokonazol należy podawać 2 odziny przed famotydyną, lekami zoobojętniającymi kwas solny, probenecydem, węglanem wapnia.

    Ciąża: 

    Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

    Ciąża
    Lek Famotydyna Ranigast może być stosowany u kobiet w ciąży tylko wtedy, kiedy zdaniem lekarza jest to bezwzględnie konieczne.

    Karmienie piersią
    Kobiety karmiące piersią powinny zaprzestać stosowania leku Famotydyna Ranigast lub karmienia piersią, gdyż famotydyna przenika do mleka kobiecego.


    Cechy produktu: 

    Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

    224126
    Postać
    TABLETKA
    Sposób aplikacji
    DOUSTNE
    Typ
    LEK BEZ RECEPTY
    Wiek
    DLA DOROSŁYCH
    Problem
    NADKWAŚNOŚĆ
    Problem
    REFLUKS
    Problem
    ZGAGA
    22,19 zł / szt.
    Brutto
    -
    +