Undofen Max Krem 10 mg/ g, krem przeciwgrzybiczy, 15 g

Undofen Max Krem 10 mg/ g - działa przeciwgrzybiczo, wspomagająco przy łupieżu pstrym, pojemność 15 g.

17,10 zł
Brutto
Dostępny

W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.

Uwaga! Informujemy, że w związku z trwającą inwentaryzacją czas realizacji wysyłki jest wydłużony. Przepraszamy za utrudnienia.

Z tym produktem klienci kupili również:

Undofen Max Krem 10 mg/ g - lek o działaniu przeciwgrzybiczym do stosowania na skórę. Pojemność 15 g.

Wskazania: 

Zakażenia grzybicze skóry: grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej; łupież pstry.

Skład: 

Krem zawiera: substancję czynną: terbinafiny chlorowodorek 10mg/g oraz substancje pomocnicze: mirystynian izopropylu, alkohol cetostearylowy, olbrot syntetyczny, stearynian sorbitanu, polisorbat 60, alkohol benzylowy, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.

Dawkowanie: 

Lek Undofen Max w postaci kremu można stosować raz lub dwa razy na dobę. Przed nałożeniem kremu Undofen Max należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię skóry, na którą będzie on nanoszony. Następnie należy nanieść cienką warstwę kremu na chorobowo zmienione miejsca na skórze i wokół nich, i lekko wcierać. Jeżeli zmiany chorobowe znajdują się w fałdach skórnych (pod piersią, między palcami, między pośladkami, w pachwinach), można nałożyć dodatkowo opatrunek z gazy, zwłaszcza na noc. Czas leczenia: grzybica stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej - 7 dni; łupież pstry - 14 dni. 

Działanie: 

Undofen Max Krem - lek zawiera substancję czynną terbinafiny chlorowodorek, który działa przeciwgrzybiczo na różne gatunki grzybów wywołujących schorzenia skóry u ludzi. Undofen Max działa grzybobójczo na dermatofity, pleśnie oraz niektóre grzyby dimorficzne. Na drożdżaki, w zależności od gatunku, działa grzybobójczo lub grzybostatycznie.

Przeciwwskazania: 

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, ciąża, laktacja, nie stosować u dzieci.

Działania niepożądane: 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W miejscu podania mogą wystąpić objawy takie jak: świąd, łuszczenie skóry, ból w miejscu podania, podrażnienie w miejscu podania, zmiana koloru skóry , uczucie pieczenia skóry, zaczerwienienie skory, powstawanie strupów itp. Objawów tych nie należy jednak mylić z reakcjami nadwrażliwości, w tym z wysypką, które wymagają przerwania leczenia.  

Częste działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): łuszczenie skóry, swędzenie.  
Niezbyt częste działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 100 osób): zmiany skórne, strupy, zaburzenia skóry, zmiana koloru skóry, zaczerwienienie, uczucie pieczenia, ból, ból w miejscu podania, podrażnienie w miejscu podania.
Rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 1000 osób): suchość skóry, kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk, nasilenie objawów choroby w miejscu podania. 

Ostrzeżenia: 

Lek Undofen Max zawiera alkohol cetostearylowy. Lek może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków: 

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża: 

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.  

Nie należy stosować leku Undofen Max w okresie ciąży, chyba że w opinii lekarza jest to bezwzględnie konieczne. 
Nie należy stosować leku Undofen Max w okresie karmienia piersią. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do skóry matki leczonej tym lekiem.

Uwagi: 

  • Nie należy stosować leku Undofen Max u dzieci. 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

212701