Aspirin C, 400 mg + 240 mg, tabletki musujące, 40 szt. - zdjęcie produktu

    Aspirin C, 400 mg + 240 mg, tabletki musujące, 40 szt.

    Ocena: Nie ma jeszcze opinii.
    Produkt dostępny
    41,49 zł / szt.
    Brutto
    -
    +

    • Dostawa 1-3 dni robocze
    • Koszt dostawy od 9,99zł
    • Darmowy odbiór w aptece
    W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.

    Aspirin C jest lekiem w postaci musujących tabletek do rozpuszczania w wodzie przeznaczonym do stosowania w przypadku przeziębienia i grypy. Działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

    Skład: 

    Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i witamina C (Acidum ascorbicum).

    1 tabletka musująca zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg kwas askorbowego.

    Substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy, sodu węglan.

    Działanie: 

    Lek przeznaczony do walki z objawami przeziębienia i grypy.

    Zawiera składniki, które działają przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

    Łagodzi takie objawy jak gorączka, ból głowy, bóle mięśniowe, a nawet ból gardła.

    Zawartość witaminy C dodatkowo wzmacnia system odpornościowy organizmu.

    Musująca postać leku przyśpiesza jego uwalnianie.

    Przeciwwskazania: 

    Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

    Jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna.

    Jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.

    Jeśli u pacjenta występuje cieżka niewydolność serca.

    Jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży, u dzieci poniżej 12 roku życia.

    Działania niepożądane: 

    Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

    Częstość nieznana: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności i wymioty, niestrawność, zawroty głowy i szumy uszne, zwiększone ryzyko krwawień, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, wysypka, pokrzywka.

    Aspirin C należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

    Ostrzeżenia: 

    U dzieci poniżej 12 roku życia leków zawierających kwas acetylosalicylowy nie należy stosować, a u młodzieży powyżej 12 roku życia leki zawierające kwas acetylosalicylowy można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza.

    Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić z lekarzem jeśli u pacjent stosuje jednocześnie leki przeciwzakrzepowe, występuje zaburzona czynność wątroby, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa.

    Lek zawiera sód, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

    Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy i inne reakcje nadwrażliwości.

    Pacjenci przed zabiegami chirurgicznymi powinni poinformować lekarza o przyjmowaniu leku.

    Stosowanie innych leków: 

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

    Aspirin C może wchodzić w interakcje z: metotreksatem, lekami przeciwzakrzepowymi, lekami stosowanymi w chorobach serca, lekami przeciwcukrzycowymi, lekami moczopędnymi, lekami przeciwnadciśnieniowymi.

    Stosowanie leku z jedzeniem: 

    Alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego tj. owrzodzenie błony śluzowej lub krwawienia.

    Ciąża: 

    W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

    Nie należy stosować produktów zawierających kwas acetylosalicylowy u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.

    Lek jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka.

    Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka matki.

    Stosowanie: 

    Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

    Dorośli: od 1 do 2 tabletek musujących.

    W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częśniej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.

    Młodzież w wieku powyżej 12 lat wyłącznie na zlecenie lekarza: 1 tabletkę.

    W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę.

    Tabletki musujące należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.

    Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.


    Cechy produktu: 

    Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

    235736
    Problem
    GRYPA
    Działanie - właściwości
    PRZECIWBÓLOWE
    Wiek
    DLA DOROSŁYCH
    Działanie - właściwości
    PRZECIWZAPALNE
    Wiek
    DLA MŁODZIEŻY
    Problem
    BÓL
    Typ
    LEK BEZ RECEPTY
    Wiek
    OD 12. ROKU ŻYCIA
    Problem
    GORĄCZKA
    Główny składnik
    WITAMINA C
    Problem
    PRZEZIĘBIENIE
    Działanie - właściwości
    PRZECIWGORĄCZKOWE
    Wiek
    DLA DZIECI
    Problem
    ANEMIA
    Postać
    TABLETKA MUSUJĄCA
    Wiek
    DLA SENIORÓW
    Problem
    BÓL GARDŁA
    Główny składnik
    KWAS ACETYLOSALICYLOWY

    Opinie (0)

    Aby napisać opinię, musisz zakupić ten produkt.
    41,49 zł / szt.
    Brutto
    -
    +