Voltaren Acti Forte, 25 mg, tabletki, 20 szt. - zdjęcie produktu

  Voltaren Acti Forte, 25 mg, tabletki, 20 szt.

  Voltaren Acti Forte 25 mg - działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

  Produkt dostępny
  18,20 zł / szt.
  Brutto
  -
  +

  • Dostawa 1-3 dni robocze
  • Koszt dostawy od 9,99zł
  • Darmowy odbiór w aptece
  W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.

  Uwaga! Informujemy, że w związku z trwającą inwentaryzacją czas realizacji wysyłki jest wydłużony. Przepraszamy za utrudnienia.

  Silny ból zwykle pojawia się nagle i niespodziewanie, skutecznie psując Twoje plany. Nie pozwól, by zniszczył Twój dzień! Voltaren Acti Forte to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, który pomaga pozbyć się bólu różnego pochodzenia, któremu najczęściej towarzyszą stany zapalne. Jego formuła zawiera maksymalną, dostępną bez recepty dawkę diklofenaku potasu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Dzięki wysokiej zawartości tej substancji czynnej Voltaren Acti Forte działa uśmierzająco na ból oraz redukuje objawy stanów zapalnych. To produkt odpowiedni do stosowania, gdy pojawiają się silne bóle mięśni, głowy i zębów, a także w niwelowaniu bólów menstruacyjnych, reumatycznych i okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Lek pomaga również łagodzić ból gardła oraz objawy przeziębienia i grypy, w tym gorączkę.

  Wskazania: 

  Voltaren Acti Forte stosuje się w bólu mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnego miesiączkowania.  Lek można podawać również w leczeniu objawów grypy i przeziębienia (bóle, gorączka), bólu gardła.  

  Skład: 

  Substancją czynną leku jest diklofenak potasowy (Diclofenacum kalicum).
  1 tabletka powlekana zawiera 25 mg diklofenaku potasowego.

  Substancje pomocnicze: Rdzeń: wapnia fosforan, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon, magnezu stearynian. Otoczka: sacharoza, talk, powidon, makrogol 8000, celuloza mikrokrystaliczna, barwnik dispersed Red 16158 Anstead: żelaza tlenek (E 172), dwutlenek tytanu (E 171).

  Dawkowanie: 

  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Lek podaje się doustnie, przed jedzeniem i popijając całą tabletkę szklanką wody. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 5 dni w przypadku bólu lub 3 dni w przypadku gorączki.

  Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 1 dawka leku to 1 tabletka, jeśli jest taka potrzeba kolejną tabletkę można przyjmować co 4 do 6 godzin.
  Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki.

  Działanie: 

  Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Pomaga pozbyć się bólu różnego pochodzenia. Zawiera maksymalną, dostępną bez recepty dawkę diklofenaku potasu. Redukuje objawy stanów zapalnych. Uśmierza bóle głowy, mięśni i zębów, a także bóle menstruacyjne, reumatyczne i okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

  Przeciwwskazania: 

  Kiedy nie stosować leku Voltaren Acti Forte:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono alergię (nadwrażliwość) na diklofenak lub na którykolwiek z pozostałych składników leku;
  • jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały reakcje uczuleniowe po lekach stosowanych w leczeniu bólu, zapalenia lub gorączki, takich jak diklofenak, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy (substancja stosowana także w celu zahamowania krzepnięcia krwi);
  • jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę serca i (lub) chorobę naczyń mózgowych np. po przebyciu zawału serca, udaru, mini-udaru (przejściowego niedokrwienia mózgu) lub zatoru naczyń krwionośnych serca, lub mózgu, albo zabiegu udrożnienia, lub pomostowania zamkniętych naczyń;
  • jeśli u pacjenta występują lub występowały zaburzenia krążenia (choroba naczyń obwodowych);
  • występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy;
  • występuje krew w stolcu lub czarne zabarwienie stolca (objawy wskazujące na krwawienia w przewodzie pokarmowym);
  • występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby;
  • u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

  Działania niepożądane: 

  Jak każdy lek, lek Voltaren Acti Forte może powodować działania niepożądane, chociaż me u każdego one wystąpią.

  Często występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 do 10 na 100 osób stosujących lek): ból brzucha, ból żołądka, biegunka, nudności, wzdęcia, ból głowy, zawroty głowy, zaczerwienienie skóry.

  Rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 1000 osób stosujących lek): senność.

  Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób stosujących lek): zaparcia, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, zaburzenia smaku, mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp, drżenie, zamazane widzenie, dzwonienie w uszach, kołatanie serca, zmiany nastroju, trudności w zasypianiu, uczucie dezorientacji.

  W przypadku pojawienia się działań niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce należy zaprzestać stosowania leku Voltaren Acti Forte i poinformować lekarza.

  Ostrzeżenia: 

  Przed przyjęciem leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę, gdy pacjent pali tytoń oraz jeśli choruje na: cukrzycę, dusznicę bolesną, zakrzepy, nadciśnienie tętnicze, zwiększone stężenie cholesterolu lub zwiększone stężenie triglicerydów.

  Stosowanie leków typu Voltaren Acti Forte może powodować większe ryzyko ataku serca czy udaru. Ryzyko to rośnie podczas długotrwałego przyjmowania dużych ilości leku. Tabletki Voltaren mogą maskować symptomy zakażenia, dlatego należy poinformować lekarz o stosowaniu leku.

  Lek zawiera sacharozę, więc jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

  Sposób przechowywania: 

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC.

  Stosowanie innych leków: 

  Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

  Voltaren Acti Forte może wchodzić w interakcje z:

  • litem czy innymi lekami przeciwdepresyjnymi,
  • digoksyną,
  • metotreksatem,
  • inhibotorami konwertazy angiotensyny, lekami beat-adrenolitycznymi,
  • lekami przeciwcukrzycowymi (wyjątek to insulina),
  • lekami moczopędnymi,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • innymi lekami o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, np. ibuprofen, kwas acetylosalicylowy,
  • kortykosteroidami,
  • cyklosporyną i takrolimusem,
  • trimetoprimem,
  • chinolonami przeciwbakteryjnymi, worykonazol,
  • fenytoiną,
  • kolestipolem, cholestyraminą.

  Stosowanie leku z jedzeniem: 

  Voltaren Acti Forte powinno się przyjmować przed jedzeniem.

  Ciąża: 

  Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

  Ciąża:
  W przypadku ciąży lub przypuszczenia o zajściu w ciążę, należy poinformować lekarza i nie stosować leku Volteren Acti Forte. Szczególnie istotne jest, aby nie stosować leku Voltaren Acti Forte podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży, ze względu na możliwość uszkodzenia płodu lub utrudnienia porodu.  

  Karmienie piersią:
  W czasie karmienia piersią nie należy stosować leku Voltaren Acti Forte.

  Uwagi: 

  Lek, tak jak inne przeciwzapalne, może utrudniać zajście w ciążę, ale działanie to mija po odstawieniu produktu leczniczego. Należy poinformować lekarza o stosowaniu leku.

  Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

  Zazwyczaj Voltaren Acti Forte nie wywiera wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych I obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Tak jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, po zastosowaniu leku Voltaren Acti Forte u niektórych osób mogą wystąpić zaburzenia widzenia, lub zawroty głowy. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych nie należy kierować pojazdami lub obsługiwać urządzeń mechanicznych.


  Cechy produktu: 

  Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

  214710
  Postać
  TABLETKA
  Sposób aplikacji
  DOUSTNE
  Typ
  LEK BEZ RECEPTY
  Wiek
  DLA DOROSŁYCH
  Wiek
  DLA SENIORÓW
  Wiek
  DLA MŁODZIEŻY
  Wiek
  20+
  Wiek
  30+
  Wiek
  40+
  Wiek
  50+
  Wiek
  60+
  Główny składnik
  DIKLOFENAK
  Część ciała
  MIĘŚNIE
  Część ciała
  KOŚCI
  Część ciała
  PLECY
  Pora stosowania
  NA DZIEŃ
  Pora stosowania
  NA NOC
  Działanie - właściwości
  PRZECIWBÓLOWE
  Działanie - właściwości
  PRZECIWZAPALNE
  Działanie - właściwości
  PRZECIWGORĄCZKOWE
  Płeć
  KOBIETA
  Płeć
  MĘŻCZYZNA
  Problem
  BÓL
  Problem
  GORĄCZKA
  Problem
  STAN ZAPALNY
  18,20 zł / szt.
  Brutto
  -
  +