Otrivin Menthol 1mg/ml, aerozol do nosa, 10ml - zdjęcie produktu

  Otrivin Menthol 1mg/ml, aerozol do nosa, 10ml

  Otrivin Menthol 1 mg/ml - aerozol do nosa o działaniu nawilżającym i udrożniającym.

  Produkt dostępny
  22,45 zł / szt.
  Brutto
  -
  +

  • Dostawa 1-3 dni robocze
  • Koszt dostawy od 9,99zł
  • Darmowy odbiór w aptece
  W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.

  Uwaga! Informujemy, że w związku z trwającą inwentaryzacją czas realizacji wysyłki jest wydłużony. Przepraszamy za utrudnienia.

  Aerozol do nosa Otrivin Menthol to ta sama, doskonale znana formuła na katar, ale wzbogacona mentolem i eukaliptolem. Lek został opracowany, by redukować nie tylko katar, ale także przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, a więc objawy, które towarzyszą przeziębieniu, zapalaniu zatok i alergiom. Formuła Otrivin Menthol zawiera chlorowodorek ksylometazoliny – substancję czynną, dzięki której produkt zmniejsza przekrwienie błon śluzowych oraz udrożnia nos i zatoki, a w efekcie ułatwia swobodniejsze oddychanie. Dzięki wzbogaceniu leku połączeniem dwóch substancji pomocniczych – mentolu i eukaliptolu – aerozol wywołuje także uczucie chłodu, które łagodzi dyskomfort odczuwany na błonach śluzowych, i pozwala łatwiej oddychać. Aerozol do nosa Otrivin Menthol jest odpowiedni dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia, a jego formuła zaczyna działać już po 2 minutach, oferując skuteczność aż do 12 godzin.

  Wskazania: 

  Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujace w przebiegu przeziebienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok.

  Skład: 

  1ml roztworu zawiera: substancję czynną: ksylometazoliny chlorowodorek 1mg oraz substancje pomocnicze: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, disodu edetynian, lewomentol, cyneol (eukaliptol), sorbitol, makrogologlicerolu hydroksystearynian, woda oczyszczona.

  Dawkowanie: 

  Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 dawka aerozolu Otrivin Menthol do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 3 razy na dobę do każdego otworu nosowego. Stosowanie leku przez długi okres czasu może skutkować nasileniem objawów blokady nosa. Nie stosować dłużej niż przez 5-7 dni.

  Działanie: 

  Odpowiedni podczas przeziębienia, kataru siennego, zapalenia zatok i alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Działa nawet do 12 godzin. Udrożnia nos i ułatwia oddychanie. Zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Redukuje objawy stanu zapalnego.

  Przeciwwskazania: 

  Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, po przebyciu operacji wykonywanej przez nos, jaskra, podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, choroby serca, nadczynność tarczycy, cukrzyca, nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja.

  Działania niepożądane: 

  Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  Należy PRZERWAĆ stosowanie leku i natychmiast zwrócić się do lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z objawów niepożądanych, mogący być objawem reakcji alergicznej:

  • trudności w oddychaniu lub przełykaniu,
  • opuchnięcie twarzy, ust, języka lub gardła,
  • silny świąd z czerwoną wysypką lub pęcherzami.

  Często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 do 10 osób stosujących lek):

  • Suchość lub podrażnienie błony śluzowej nosa, uczucie dyskomfortu w nosie,
  • nudności, ból głowy,
  • pieczenie w miejscu podania.

  Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 osób stosujących lek):

  • Reakcja alergiczna (wysypka skórna, swędzenie),
  • zaburzenia widzenia,
  • niemiarowa lub przyspieszona czynność serca.

  Ostrzeżenia: 

  Stosowanie leku omówić z lekarzem, jeśli u pacjenta występują: podwyższone ciśnienie krwi, choroby serca, nadczynność tarczycy, cukrzyca, rozrost gruczołu krokowego, łagodny nowotwór nadnerczy, 

  Należy skonsultować się z lekarzem jeśli pacjent przyjmuje lub w ostatnich 14 dni były podawane inhibitory MAO (leki stosowane w depresji).

  U osób wrażliwych lek może powodować bezsenność, zawroty głowy, drżenie, zaburzenia rytmu serca i podwyższone ciśnienie tętnicze.

  Stosowanie leku przez okres dłuższy niż 10 dni lub w dawkach większych niż zalecane, może spowodować nasilenie objawów lub ich nawrót.

  Nie stosować Otrivin Menthol do oczu lub w jamie ustnej.

  Sposób przechowywania: 

  • Nie należy stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

  Stosowanie innych leków: 

  Otrivin Menthol nie należy stosować w przypadku przyjmowania niektórych leków stosowanych w leczeniu depresji: inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) oraz trój- i czteropierścieniowe leki przeciwdepresyjne.

  Ciąża: 

  Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

  Nie należy stosować leku w czasie ciąży. W okresie karmienia piersią lek Otrivin Menthol można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

  Uwagi: 

  Otrivin Menthol stosowany w zalecanych dawkach nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


  Cechy produktu: 

  Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

  212844
  Postać
  AEROZOL
  Sposób aplikacji
  DO NOSA
  Typ
  LEK BEZ RECEPTY
  Wiek
  40+
  Wiek
  DLA MŁODZIEŻY
  Wiek
  30+
  Wiek
  50+
  Wiek
  DLA DOROSŁYCH
  Wiek
  20+
  Główny składnik
  KSYLOMETAZOLINA
  Część ciała
  NOS
  Pora stosowania
  NA DZIEŃ
  Pora stosowania
  NA NOC
  Działanie - właściwości
  CHŁODZĄCE
  Działanie - właściwości
  UDRAŻNIAJĄCE NOS
  Płeć
  MĘŻCZYZNA
  Płeć
  KOBIETA
  Problem
  KATAR

  Z tym produktem klienci kupili również:

  22,45 zł / szt.
  Brutto
  -
  +