• Nowy

Zestaw Orofar Junior, 1 mg+1 mg, tabletki do ssania, 24 szt. + Cerutin, 100 mg+25 mg, tabletki powlekane, 125 szt.

Zestaw dla wsparcia odporności.

16,57 zł
Brutto
Dostępny

W jednym koszyku możesz zamówić:40 sztuk produktu.

Uwaga! Informujemy, że w związku z trwającą inwentaryzacją czas realizacji wysyłki jest wydłużony. Przepraszamy za utrudnienia.

Lek bez recepty Orofar to tabletki na ból gardła dla dzieci powyżej 6 lat i dla dorosłych. Działanie tabletek jest wielokierunkowe. Preparat działa przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Jest to lek od lat polecany przez lekarzy i farmaceutów oraz posiadający pozytywne opinie od pacjentów.

Cerutin to produkt leczniczy do stosowania m.in. w stanach niedoboru witaminy C i rutyny.

Skład: 

Cerutin:

Substancjami czynnymi są: kwas askorbowy i rutozyd.

1 tabletka zawiera 100 mg kwasu askorbowego oraz 25 mg rutozydu trójwodnego.

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, powidon, magnezu stearynian; otoczka: laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, żelaza tlenek żółty (E 172).

Orofar: 

Substancjami czynnymi leku są chlorek benzoksoniowy i chlorowodorek lidokainy. Jedna tabletka leku Orofar Junior zawiera 1 mg chlorku benzoksoniowego + 1 mg chlorowodorku lidokainy.
Pozostałe składniki to: sorbitol, celuloza mikrokrystaliczna, makrogol 6000, skrobia kukurydziana, sacharyna sodowa, sodu chlorek, kwas cytrynowy jednowodny, aromat pomarańczowy, magnezu stearynian.

Dawkowanie: 

Orofar: Jedną tabletkę należy ssać powoli co dwie – trzy godziny. W przypadku nasilonej infekcji dawkę można zwiększyć do jednej tabletki co jedną lub dwie godziny. Nie należy stosować więcej niż dziesięć tabletek w ciągu doby. W przypadku leczenia aft, należy pozwolić tabletce rozpuszczać się powoli w pobliżu miejsca zmienionego chorobowo.
Dzieci powyżej 6 lat nie powinny przyjmować więcej niż sześć tabletek w ciągu doby.
Nie należy stosować leku Orofar dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem.

Cerutin: 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli:

Profilaktycznie1 do 2 tabletek na dobę

W stanach niedoboru

witaminy C

1 do 2 tabletek 2 do 4 razy na dobę

Dzieci i młodzież:

Profilaktycznie

do 12 lat: 1 tabletka na dobę

od 12 do 18 lat: 1 do 2 tabletek na dobę

W stanach niedoboru

witaminy C

do 12 lat: 1 do 2 tabletek 2 razy na dobę

od 12 lat do 18 lat: 1 do 2 tabletek 2 do 4 razy na dobę

Działanie: 

Orofar wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwbólowe.

Rutyna i kwas askorbowy (witamina C) zmniejszają przepuszczalność i wzmacniają ścianę naczyń krwionośnych. Rutozyd przedłuża działanie witaminy C, opóźniając jej utlenianie.

Przeciwwskazania: 

Preparatów nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. 


Cechy produktu: 

Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

225055
Typ
LEK BEZ RECEPTY