Voltaren Max, 23,2 mg/g, żel, 180 g - zdjęcie produktu

  Voltaren Max, 23,2 mg/g, żel, 180 g

  Voltaren Max 23,2 mg/g w żelu - działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

  Produkt dostępny
  46,99 zł / szt.
  Brutto
  -
  +

  • Dostawa 1-3 dni robocze
  • Koszt dostawy od 9,99zł
  • Darmowy odbiór w aptece
  W jednym koszyku możesz zamówić:6 sztuk produktu.

  Gdy cierpisz z powodu długotrwałych bólów stawów, potrzebujesz leku o przedłużonym działaniu, by przez cały dzień cieszyć się komfortem i pełną swobodą ruchu. Voltaren MAX to żel o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym, który jako jedyny żel wydawany bez recepty zawiera maksymalną dawkę diklofenaku dietyloamoniowego – substancji przeciwbólowej i przeciwzapalnej. Dzięki temu Voltaren MAX pomaga zredukować długotrwale odczuwany, chroniczny ból stawów, który przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Starannie opracowana formuła żelu jest również pomocna dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów, a jego konsystencja łatwo się wchłania, nie sprawiając żadnych trudności podczas aplikacji. Przekonaj się, jak działa Voltaren MAX!

  Wskazania: 

  Lek Voltaren MAX stosuje się w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców.

  Skład: 

  Substancją czynną leku jest diklofenak dietyloamoniowy (Diclofenacum diethylammonium).

  1 gram żelu zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego.

  Substancją pomocniczą: alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, glikol propylenowy, kokozylokaprylokapronian, parafina ciekła, makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dietyloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, butylohydroksytoluen (E 321), woda oczyszczona.

  Dawkowanie: 

  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty.

  Dorośli i dzieci powyżej 14 lat: należy go stosować 2 razy na dobę na bolące miejsca.

  Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarze.

  Działanie: 

  Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym. Zawiera maksymalną, dostępną bez recepty dawkę substancji przeciwbólowej i przeciwzapalnej. Odpowiedni do stosowania w przypadku długotrwałego bólu stawów.

  Przeciwwskazania: 

  Kiedy nie stosować leku Voltaren MAX:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy (stosowany również, jako lek przeciwzakrzepowy), ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych,
  • w trzecim trymestrze ciąży,
  • u dzieci poniżej 14 lat.

  Działania niepożądane: 

  Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób):

  • wysypka skórna,
  • świąd,
  • zaczerwienienie lub pieczenie skóry,
  • zapalenie skóry.

  Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób):

  • zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

  Ostrzeżenia: 

  • Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli pacjent ma uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy zaprzestać stosowania leku, jeśli po jego użyciu pojawi się wysypka.
  • Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry oraz przez długi okres czasu, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza.
  • Lek Voltaren MAX jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Nie należy go stosować w jamie ustnej, nie połykać. Po użyciu należy umyć ręce. Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli lek dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Lek może być stosowany jednocześnie z bandażami lub opatrunkami zwykle stosowanymi w przypadku skręceń, jednak nie należy stosować go pod opatrunki uniemożliwiające dostęp powietrza.
  • Lek Voltaren MAX zawiera glikol propylenowy, który u niektórych osób, może powodować podrażnienie skóry.
  • Lek Voltaren MAX zawiera butylohydroksytoluen, który może powodować miejscową reakcje skórną lub podrażnienie oczu i błon śluzowych.

  Sposób przechowywania: 

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

  Ciąża: 

  W ciaży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciąże, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

  Leku Voltaren MAX nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ może on wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować trudności podczas porodu. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży Voltaren MAX należy stosować tylko na zalecenie lekarza, a zastosowana dawka powinna być możliwie najmniejsza, czas trwania terapii jak najkrótszy.

  Podczas karmienia piersią Voltaren MAX może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza, ponieważ diklofenak przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. W takim przypadku, leku nie należy nakładać na piersi karmiących kobiet, ani też na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

  W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości dotyczących stosowania leku Voltaren MAX u kobiet w ciąży lub karmiących piersią należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

  Uwagi: 

  Brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

  U młodzieży powyżej 14 lat w razie konieczności stosowania leku dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.


  Cechy produktu: 

  Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

  214509
  Postać
  ŻEL
  Sposób aplikacji
  NA SKÓRĘ
  Typ
  LEK BEZ RECEPTY
  Wiek
  DLA DOROSŁYCH
  Wiek
  DLA SENIORÓW
  Wiek
  DLA MŁODZIEŻY
  Wiek
  20+
  Wiek
  30+
  Wiek
  40+
  Wiek
  50+
  Wiek
  60+
  Główny składnik
  DIKLOFENAK
  Część ciała
  MIĘŚNIE
  Część ciała
  STAWY
  Część ciała
  KOŚCI
  Część ciała
  PLECY
  Pora stosowania
  NA DZIEŃ
  Pora stosowania
  NA NOC
  Działanie - właściwości
  PRZECIWOBRZĘKOWE
  Działanie - właściwości
  PRZECIWBÓLOWE
  Działanie - właściwości
  PRZECIWZAPALNE
  Płeć
  KOBIETA
  Płeć
  MĘŻCZYZNA
  Problem
  BÓL
  Problem
  STAN ZAPALNY

  Z tym produktem klienci kupili również:

  46,99 zł / szt.
  Brutto
  -
  +