Kategorie

Kategorie

Loxon Max (Loxon 5%), 50 mg/ml, płyn na skórę, 60 ml

Cena: 30,28 zł
Brutto

Dostępny
Loxon Max (Loxon 5%) - pobudzenie porostu włosów, płyn na skórę, pojemność 60 ml.
Loxon MAX jest produktem leczniczym w postaci płynu do stosowania na skórę głowy. Loxon MAX pobudza porost włosów w łysieniu typu androgenowego u mężczyzn.
Wskazania:  Loxon MAX sotoswany jest w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn.
Skład:  Substancją czynną leku jest minoksydyl (Minoxidilum). 1 ml płynu na skórę zawiera 50 mg minoksydylu. Substancje pomocnicze to: glikol propylenowy, etanol 96%, woda oczyszczona, kwas cytrynowy.
Dawkowanie:  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się dwa razy na dobę. 1 ml płynu (10 rozpyleń) należy rozprowadzić w miejscu łysienia i wmasować w skórę (najczęściej szczyt głowy i zakola czołowe). Objętość 1 rozpylenia wynosi 0,1 ml. Nie przekraczać dawki 2 ml w ciągu doby. Po nałożeniu płynu na skórę głowy dokładnie umyć ręce. Leczenie należy przerwać, jeśli poprawa nie nastąpi po 1 roku stosowania. Porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 2 miesiącach leczenia lekiem Loxon MAX. Jeżeli po 2 miesiącach nastąpi porost włosów, konieczne jest dalsze stosowanie produktu leczniczego Loxon MAX dwa razy na dobę, aby podtrzymać jego działanie. Czasami, po przerwaniu leczenia minoksydylem w postaci płynu na skórę, obserwowano zatrzymanie wzrostu włosów i niekiedy powrót do poprzedniego wyglądu w ciągu 3 do 4 miesięcy po zaprzestaniu leczenia.
Działanie:  Loxon MAX wpływa na łysienie androgenowe poprzez: pobudzenie porostu włosów, odwracanie lub hamowanie miniaturyzacji mieszków włosowych, pobudzanie namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu.
Przeciwwskazania:  Kiedy nie stosować leku Loxon MAX: jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, u kobiet, jeśli pacjent ma nadciśnienie tętnicze, przypadkach nagłej lub niewyjaśnionej utraty włosów, w przypadku gdy utrata włosów spowodwana jest chorobą (np. toczęń, zaburzenia tarczycy).
Działania niepożądane:  Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 pacjentów): ból głowy, ból w klatce piersiowej, świąd, miejscowy rumień, zapalenie skóry, obrzęk, nadmierny wzrost włosów, wysypka. Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów):  niedociśnienie, wysuszenie i (lub) łuszczenie się skóry głowy, przejściowa utrata włosów. Częstość występowania nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna - obrzęk może obejmować twarz, kończyny, okolicę jamy ustnej, krtań i powodować trudności w oddychaniu).
Ostrzeżenia:  Na początku leczenia (zwykle w okresie 2 - 6 tygodni od jego rozpoczęcia) wystąpić może wzmożona utrata włosów. Jeśli wzmożona utrata włosów utrzymuje się przez okres dłuższy niż 2 tygodnie, należy przerwać stosowanie leku Loxon Max i skonsultować się z lekarzem. Lek Loxon Max należy stosować wyłącznie na prawidłową, zdrową skórę głowy.  Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków:  Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Substancje takie, jak kortykosteroidy, tretynoina, ditranol oraz wazelina mogą zmieniać właściwości ochronne warstwy rogowej naskórka, co może prowadzić do zwiększonego wchłaniania minoksydylu do krwi i jego działania ogólnego

Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

215334
356 Przedmioty

Szczegółowe referencje