Kategorie

Kategorie

  • Nowy

Fix Dziurawiec, 2 g, 30 szt. (Herbapol Lublin), KRÓTKA DATA - [30.09.2021]

Cena: 3,86 zł
Brutto

Ostatnie sztuki w magazynie
Fix Dziurawiec, Herbapol Lublin - produkt leczniczy w ziołowych saszetkach do zaparzania, pojemność 2 g, 30 sztuk.
Uwaga! Produkt z krótką datą ważności: [30.09.2021].

Fix Dziurawiec to lek w postaci zioła do zaparzania, tradycyjnie stosowany w formie naparu przy okresowym wyczerpaniu umysłowym. Napar z dziurawca można także podawać w łagodnych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych.
Wskazania:  Lek stosuje się tradycyjnie jako środek łagodzący przy okresowym wyczerpaniu umysłowym. Napar z dziurawca można również zastosować w dolegliwościach żołądkowo-jelitowych.
Skład:  Substancja czynną leku jest ziele dziurawca (Hypericum perforatum L., herba). 1 saszetka zawiera 2,0 g ziela dziurawca.
Dawkowanie:  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się doustnie w formie naparu z 1 saszetki ziela dziurawca zalanego 1 szklanką wrzącej wody, zaparzanego przez 15 minut. Czas stosowania leku zależy od wskazania leczniczego. Przy okresowym wyczerpaniu umysłowym napar należy pić przez maksymalnie 2 tygodnie, jeśli objawy utrzymują się to należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku leczenia objawowego łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych symptomy powinny ustąpić w ciągu 1 tygodnia, w przeciwnym wypadku należy skonsultować się z lekarzem. Dawkowanie u osób dorosłych to 2 razy dziennie świeżo przygotowany napar, na godzinę przed jedzeniem w celu zwiększenia wydzielania soków trawiennych.
Przeciwwskazania:  Przeciwwskazaniem do zastosowania naparu z ziela Fix Dziurawiec jest  uczulenie na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych (Guttiferae/Hypericaceae).
Działania niepożądane:  Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.  Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje alergiczne, uczucie zmęczenia oraz niepokoju. Nie jest znana częstość występowania. Mogą wystąpić również reakcje uczuleniowe na światło słoneczne oraz ultrafioletowe.
Ostrzeżenia:  Podczas stosowania ziela dziurawca należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne lub naświetlanie promieniami UV. Przechowywać w niewidocznym i niedostępnym miejscu dla dzieci.
Stosowanie innych leków:  Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Ciąża:  Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i karmienia piersią.

Zespół Mojaapteka.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o informację na kontakt@mojaapteka.pl.

217283
2 Przedmioty

Szczegółowe referencje